facebook

W roku szkolnym 2018/2019 

Ostatnie wolne miejsca w procesie rekrutacji do Przedszkola i Szkoły Podstawowej Da Vinci 2018/2019!

W naszej szkole kończymy już rekrutację. Na chwilę obecną pozostały nam 2 miejsca w klasie pierwszej z poszerzonym językiem angielskim, 1 miejsca w pierwszej klasie ogólnej oraz 2 miejsca w przedszkolu.

Zapraszamy także chętnych do kontynuowania nauki w naszej szkole od siódmej klasy. Zainteresowanych rodziców prosimy o telefoniczny lub mailowy kontakt z sekretariatem nr tel. 61 844 55 41 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu umówienia się na indywidualne spotkanie.

W pozostałych klasach nabór odbywa się tylko na wolne miejsca.

Szkoła Podstawowa i Przedszkole prowadzi rekrutację na rok szkolny 2018/2019 do:

1.       Przedszkola – oddziały dla dzieci w wieku 6 lat

1.1.     Grupa ogólna

1.2.     Grupa z poszerzonym j. angielskim

2.       Szkoły Podstawowej – klasa 1

2.1.     Klasa ogólna

2.2.     Klasa z poszerzonym j. angielskim

Nauka w ośmioletniej Szkole Podstawowej i Przedszkolu Da Vinci odbywa się w budynku przy ul. Golęcińskiej 9 (klasy 1-6) oraz w siedzibie przy ul. gen. T. Kutrzeby 10 (ze względu na akademicki charakter – klasy 7 - 8).

Liceum Akademickie Da Vinci prowadzi rekrutację na rok szkolny 2018/2019 do klasy pierwszej o następujących profilach:

1.       Liceum Akademickiego – klasa 1

1.1.     Klasa dwujęzyczna z j. angielskim

1.2.     Klasa o profilu media interaktywne

1.3.  Klasa o profilu projektowanie - design thinking.

Nauka w Liceum Akademickim odbywa się w budynku przy ul. Kutrzeby 10.

Serdecznie zapraszamy dnia  9 lipca o godz. 17.00 na spotkanie informacyjne dotyczące Liceum Akademickiego Da Vinci. W trakcie spotkania opowiemy m.in. o tym jak wygląda dzień w naszym liceum, jakie projekty realizujemy, opowiemy o zagranicznych partnerach oraz o naszych profilach: językowym (klasa dwujęzyczna j. angielski), mediach interaktywnych, projektowaniu - design thinking.

Z powodów organizacyjnych prosimy o zapisywanie się na spotkanie przez formularz elektroniczny.

9 lipca, godz. 17.00 https://goo.gl/forms/tEBCwUoANnuRGuXg1

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Liceum przy ul. Kutrzeby 10, rotunda II pt.

Rekrutacja krok po kroku do Szkoły Podstawowej i Przedszkola Da Vinci

Uczniem szkoły może być każdy kandydat, który pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną.

 Procedura rekrutacji:

1.    PODANIE O PRZYJĘCIE
Aby zapisać dziecko do Zespołu Szkół Da Vinci, należy wypełnić podanie o przyjęcie do szkoły i przesłać je e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub złożyć je osobiście w sekretariacie szkoły przy ul. Golęcińskiej 9.

2.    SPOTKANIE Z DZIECKIEM
Pracownik szkoły skontaktuje się z rodzicami w celu uzgodnienia terminu spotkania. Spotkanie ma na celu ocenę gotowości szkolnej dziecka. Ocena trwa dwie godziny i przeprowadzana jest w grupie rówieśniczej. Spotkanie prowadzą pedagog i psycholog szkolny lub para pedagogów. Spotkanie jest płatne. Opłata wynosi 70 zł i należy ją uiścić przed terminem rozmowy na konto o numerze 79 1750 1019 0000 0000 1317 5195 w tytule wpisując imię i nazwisko dziecka.

3.    DECYZJA DYREKTORA
Dyrektor szkoły po zapoznaniu się z wynikiem rozmowy podejmuje decyzję o przyjęciu do szkoły. Szkoła nie uzasadnia decyzji rekrutacyjnych.

4.    PODPISANIE UMOWY
Rodzice poinformowani są o decyzji dyrektora szkoły i w ciągu
7 dni są zobowiązani podpisać Umowę o naukę oraz wpłacić opłatę wpisową w wysokości 2000 zł.

 

Nauka w szkole jest odpłatna i wynosi 12 000 zł, płatne w 10 miesięcznych ratach (co miesiąc od września do czerwca) lub 14 000 zł w klasie z poszerzonym j. angielskim. Opłata za treningi tenisa ziemnego wnoszone są bezpośrednio do Parku Tenisowego Olimpia w wysokości 400 zł miesięcznie (10 miesięcy).

 

Szkoła w pierwszej kolejności zapewnia miejsce dla rodzeństwa dzieci uczących się w Zespole Szkół Da Vinci, pod warunkiem uzyskania pozytywnej opinii w procesie rekrutacyjnym.

Oferujemy zniżki przy zapisaniu drugiego i kolejnych dzieci do szkoły:

- drugiego – 25% zniżki we wpisowym i 5% zniżki w czesnym,

- trzeciego i kolejnego – 25% zniżki we wpisowym i 10% zniżki w czesnym.

 

Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły pod numerem telefonu tel. 61 844 55 41 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pobierz podanie do Szkoły Podstawowej Da Vinci.

Pobierz podanie do Przedszkola Da Vinci.

Pobierz deklarację wyboru szkoły

Rekrutacja do Liceum Akademickiego Da Vinci 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 prowadzimy nabór do klas o następujących profilach:

1. Językowy (z językiem angielskim),

2. Media interaktywne,

3. Projektowanie – design thinking.
 

Uczniem szkoły może zostać absolwent gimnazjum, który:

- pomyślnie przejdzie procedurę rekrutacji,

- w przypadku profilu językowego – zda szkolny test poziomujący na odpowiednim poziomie.

Procedura rekrutacji:

1. PODANIE O PRZYJĘCIE

Prosimy pobrać i wypełnić podanie o przyjęcie do szkoły i przesłać je e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub złożyć je osobiście w sekretariacie szkoły przy ul. Kutrzeby 10, II p., Rotunda. Podania przyjmujemy do końca maja lub bezterminowo w przypadku wolnych miejsc, z zachowaniem procedury rekrutacyjnej.

2. SPOTKANIE Z KANDYDATEM

Pracownik szkoły umawia termin spotkania kandydata z psychologiem szkolnym, które trwa około godziny. Spotkanie ma na celu ocenę predyspozycji do podjęcia nauki w Liceum Akademickim Da Vinci oraz wybór profilu. Kandydaci wybierający profil językowy zobowiązani są dodatkowo do wypełnienia testu poziomującego. Spotkanie jest płatne. Opłata wynosi 70 zł i należy ją uiścić przed terminem rozmowy na konto o numerze 79 1750 1019 0000 0000 1317 5195, w tytule wpisując imię i nazwisko kandydata.

3. DECYZJA DYREKTORA

Dyrektor szkoły po zapoznaniu się z wynikami podejmuje decyzję o przyjęciu do Liceum Akademickiego Da Vinci. Szkoła nie uzasadnia decyzji rekrutacyjnych.

4. PODPISANIE UMOWY

Rodzice poinformowani są o decyzji dyrektora szkoły i w ciągu 7 dni są zobowiązani podpisać Umowę o naukę oraz wpłacić opłatę wpisową do szkoły w wysokości 2000 zł. Przy podpisywaniu umowy rodzice składają deklarację co do wyboru profilu nauczania. Uruchomienie poszczególnych profili jest uzależnione od zainteresowania.

5. UZUPEŁNIENIE DOKUMENTÓW

Kandydat jest zobowiązany dostarczyć w dniu zakończenia roku szkolnego do sekretariatu szkoły następujące dokumenty: świadectwo ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenie OKE o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

Szkoła w pierwszej kolejności zapewnia miejsce dla rodzeństwa dzieci uczących się w Zespole Szkół Da Vinci, pod warunkiem uzyskania pozytywnej decyzji w procesie rekrutacyjnym.

ODPŁATNOŚĆ ZA NAUKĘ

Nauka w Liceum Akademickim Da Vinci jest odpłatna. Czesne roczne jest płatne w 10 równych ratach od września do czerwca.

W klasach o profilach media interaktywne i projektowanie wynosi 12 000 zł za rok nauki.

W klasie o profilu językowym wynosi 14 000 zł za rok nauki.

Opłata wpisowa wynosi 2000 zł.

Pobierz podanie do Liceum Akademickiego Da Vinci.

O liceum

Liceum jest częścią Zespołu Szkół Da Vinci w Poznaniu, w skład którego wchodzą także:

1. Przedszkole,

2. Szkoła Podstawowa,

3. Gimnazjum Akademickie.

Zespół został założony w 2009 roku. Liceum swoją działalność prowadzi od 2012 roku i jest wpisane do rejestru Wydziału Oświaty Miasta Poznania pod numerem 59/2011. 

Dyrektorem Zespołu Szkół Da Vinci jest Ewa Socha.

Zespół Szkół mieści się w dwóch budynkach – przy ul. Golęcińskiej 9 w Poznaniu odbywają się zajęcia w Przedszkolu i klasach 1-6 Szkoły Podstawowej, natomiast przy ul. Kutrzeby 10 na zajęcia chodzą uczniowie akademickich klas 7-8 Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Akademickiego. W obu lokalizacjach uczy się ponad 500 uczniów i pracuje ponad 100 nauczycieli.